? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest rzadkość?

Pojęcie rzadkości i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja rzadkości napisana w sposób zrozumiały.

rzadkość - jest pojęciem głównie występującym w ekonomii. Określa ono ilość produktu, towaru lub innego dobra w stosunku do bardzo dużego zapotrzebowania na nie. Inaczej mówiąc rzadkość jest to nieograniczone zapotrzebowanie w stosunku do ograniczonych zasobów.

Pojęcie rzadkości ma wpływ na podział zasobów na zasoby rzadkie i zasoby wolne. Pod pojęciem zasobów wolnych należy rozumieć te dobra, które są nieograniczone. Zasoby rzadkie to te, których ilość jest ograniczona w stosunku do zapotrzebowania na nie. Za zasoby rzadkie uważane są wszystkie dobra powstałe w wyniku działalności ludzkiej, a także niektóre dobra pierwotne ,na które nie ma wpływu działalność człowieka lub działalność ta sprzyja ich ograniczeniu. Występowanie zasobów rzadkich zmusza do dokonywania wyboru pomiędzy innymi dobrami w celu zaspokojenia potrzeby. Wybory innych zasobów nie zaspakaja jednak potrzeby w całości. Powoduje to konkurencyjność potrzeb ponieważ zaspokojenie jednej powoduje rezygnację z zaspokojenia pozostałej potrzeby w części lub w całości. Konkurencyjność potrzeb prowadzi do racjonalnej gospodarki dostępnymi zasobami w przypadku ich ograniczonej ilości.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  tęczówka
choroby jelita cienkiego
zbiegowisko
kręgosłup
katar
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.