? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest ból ucha?

Pojęcie bólu ucha i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja bólu ucha napisana w sposób zrozumiały.

ból ucha - popularna dolegliwość, na którą przynajmniej raz w życiu uskarżał się każdy z nas. Taki ból bardzo często może towarzyszyć przeziębieniom oraz chorobom zębów. Nie są to jedyne możliwości jego wystąpienia. Bóle uszu mogą się także pojawić na przykład wskutek przeciągu lub działania zimna. Są także częstym symptomem faktu, iż w uchu znajduje się jakieś ciało obce.

Skąd bierze się ból ucha? Cóż, na przykład poprzez działanie bakterii. W przypadku zapalenia przewodu słuchowego takie bakterie są w stanie przeniknąć przez różnorodne drobne ranki w głąb skóry przewodu słuchowego. Wówczas nasza skóra zaczyna w tym miejscu puchnąć. To właśnie ten ucisk wywołuje ból. Bardzo często bóle uszu pojawiają się w związku z chorobami górnych dróg oddechowych. Ma to niewątpliwie związek z faktem, że jama gardła oraz ucho środkowe są ze sobą połączone poprzez system przewodów. Chodzi tutaj oczywiście o trąbkę Eustachiusza czy trąbkę słuchowa. To właśnie za pośrednictwem tej drogi do ucha środkowego mogą przedostawać się także zarazki chorobotwórcze. W sytuacji, kiedy to błony śluzowe nosogardzieli oraz trąbka słuchowa zaczynają robić się nabrzmiałe, to powstająca na skutek infekcji ropa zaczyna zbierać się właśnie w uchu środkowym. W tym momencie dosłownie kwestią czasu jest już pojawienie się gorączkowego stanu zapalnego oraz bóle pulsującego. Choroba, jaką jest zapalenie ucha środkowego, najczęściej występuje u niemowląt oraz malutkich dzieci.

Jak należy leczyć ból ucha? Cóż, najpierw należy zlokalizować miejsce, z którego rozchodzi się ból. Czasami jest to naprawdę bardzo trudne zadanie. Jedną z najlepszych metod na leczenie bólu ucha jest jego wygrzewanie. Wielu lekarzy zaleca- szczególnie w początkowym stadium- naświetlanie go promieniami podczerwonymi. Równie dobre jest cieple owijanie ucha. W sytuacji, kiedy bólom uszu towarzyszy także przeziębienie, to zaleca się stosowanie terapii wspomagających. Wówczas można stosować krople do nosa, które pomagają i przyśpieszają zmniejszenie obrzęku błony śluzowej. Zaleca się także zakrapianie uszu. Ma ono sens jedynie wówczas, kiedy dochodzi do zapalenia zewnętrznego przewodu słuchowego. W przypadku schorzeń takich jak zapalenie ucha środkowego krople nie będą w stanie nieść pomocy choremu. Tutaj należy skontaktować się z lekarzem, bowiem konieczna okaże się terapia antybiotykowa. Jeśli zatem towarzyszy nam silny ból ucha, którego nie można się pozbyć domowymi sposobami, należy natychmiast zwrócić się do swojego lekarza.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  wynik finansowy
saldo
choroby jelita grubego
wiara
test
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.