? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest nieruchomość?

Pojęcie nieruchomości i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja nieruchomości napisana w sposób zrozumiały.

nieruchomość - zgodnie z prawem cywilnym jest to rodzaj własności indywidualnej, posiadającej określoną wartość i właściciela. Nieruchomość może stanowić grunt, budynek wolnostojący lub lokal.
Grunt będący nieruchomością to wyodrębniony obszar ziemi. Często zaliczane są do niego budynki znajdujące się na danym obszarze. Występują jednak wyjątki w postaci nieruchomości budowlanych lub lokalowych.

Nieruchomość budynkową stanowią wyodrębnione z gruntu zabudowania. W prawie cywilnym określono podstawy użytkowania wieczystego. Prawo to ściśle łączy się z regulacjami dotyczącymi wyodrębnienia. Cena kupna-sprzedaży musi zostać poparta ekspertyzą rzeczoznawcy majątkowego.
Lokal jest częścią danego budynku i jest traktowany zgodnie z przepisami prawnymi dotyczącego całego budynku.

Kupno i sprzedaż każdej z wyżej wymienionych nieruchomości musi odbyć się w obecności uprawnionej do tego osoby – notariusza. Strony podpisują tak zwaną umowę notarialną, która stanowi specjalny akt prawny – tak zwany mieszany. Może zostać zawarta pomiędzy minimum dwoma obywatelami, lub pomiędzy państwem a obywatelem. Szczególny charakter nadaje obecność notariusza.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  deprecjacja pieniądza
ciąża
tuner
konflikt
pas nadbrzeży
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.