? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest sprzedaż?

Pojęcie sprzedaży i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja sprzedaży napisana w sposób zrozumiały.

sprzedaż - jeden z obszarów działalności biznesowej. Jest to umowa pomiędzy stronami transakcji, w której to sprzedający zobowiązuje się do wydania i przeniesienia własności danej rzeczy lub usługi na kupującego, który z kolei zobowiązuje się przedmiot sprzedaży odebrać i uiścić za nią należność w postaci środka monetarnego lub innego towaru (barter). Na wolnym rynku jesteśmy świadkami sprzedaży w rozmaitych formach. Sprzedaż bezpośrednia, pośrednia, gotówkowa, przelewowa, ratalna, zaliczkowa. Sprzedaż może odbywać się poprzez fizyczne przekazanie przedmiotu lub usługi osobiście, za pośrednictwem poczty lub przesyłki kurierskiej. Znane są rodzaje sprzedaży wymagające poświadczenia, np. paragon, faktura, umowa cywilno – prawna, akt notarialny. Ze względu na ilość zbywanych i nabywanych produktów, sprzedaż dzielimy na detaliczną (sprzedaż pojedynczych jednostek) oraz hurtową (większa ilość towaru liczona w sztukach bądź opakowaniach zbiorczych, ilość hurtową liczy się od kilku sztuk wzwyż).

Szczególną formą sprzedaży jest zbycie z zachowaniem prawa pierwokupu na rzecz danego kupującego, w tym przypadku sprzedający ma ograniczone pole działania, co do sprzedaży jednostki.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  nauka
potrzeba
PFPP
czas
krajobraz
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.