? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest izolacja fundamentów?

Pojęcie izolacji fundamentów i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja izolacji fundamentów napisana w sposób zrozumiały.

izolacja fundamentów - Kiedy powstaje nowy budynek, należy dbać o to, by już od pierwszego jego elementu, czyli od swoich fundamentów, był on budowany tak, by w przyszłości nie stał się przyczyną niepotrzebnych modernizacji czy kosztownych ulepszeń. Jedną z kwestii, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, jest odpowiednia izolacja fundamentów.

Właściwie postawione fundamenty są bardzo istotne, szczególnie wówczas, kiedy budowana przez nas konstrukcja nie posiada piwnic. W każdym jednak przypadku należy przede wszystkim zadbać o to, by poprzez fundamenty w żaden sposób wilgoć nie mogła dostawać się do wnętrza budynku, a ciepło, które będzie w nim gromadzone, nie mogło wydostawać się na zewnątrz. Najprostszym i najczęściej stosowanym sposobem jest zakładanie izolacji na powierzchni podłogi oraz na ścianach wchodzących w skład fundamentu- tak zwanej izolacji pionowej. Przeważnie wykonywana jest ona z papy lub też z folii PCV. W niektórych przypadkach zaleca się także stosowanie izolacji pionowej fundamentów- zasadniczo są to jednak wyjątkowe przypadki.

Konieczność czy też nie- tylko właściwa izolacja fundamentów może zapobiec zagrażającym solidności całej konstrukcji zalaniom i pojawieniu się wilgoci, która sprzyja rozwojowi grzyba (czyli zarazem rozwojowi niebezpiecznych dla człowieka chorób). Dbajmy zatem o to, by już na etapie budowy była ona wykonana prawidłowo.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  integracja hierarchiczna
sceptycyzm
zasób organizacyjny
rekreacja fizyczna
migracja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.