? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest użyteczność?

Pojęcie użyteczności i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja użyteczności napisana w sposób zrozumiały.

użyteczność - można rozpatrywać w wielu ujęciach i na wielu płaszczyznach. Oznacza ona nie mniej nie więcej, tylko zdolność do zaspokajania ściśle określonych potrzeb człowieka.

Użyteczność użyta w innym znaczeniu oznacza, że coś jest dla człowieka pomocne i może mu posłużyć do zdobycia i osiągnięcia ściśle określonych celów. Jeśli coś jest użyteczne to znaczy, że jest potrzebne dla danej osoby i jest ono wykorzystywane w określonym celu. Słowo to jest używane w filozofii, informatyce, ekonomii i zarządzaniu i wiąże się z różnymi aspektami tych dziedzin.

W filozofii dana rzecz, zjawisko, osoba są użyteczne jeśli potrafią wyjaśnić zachodzące w świecie przemiany oraz istotę rzeczy. Niestety nie wszystko udaje się wyjaśnić w prosty i jasny sposób i z tego właśnie powodu nie wszystko może być użyteczne w procesie poznawania świata i człowieka.

Użyteczność w informatyce jest to nauka, która zajmuje się ergonomią systemów i urządzeń interaktywnych. Polega ona na ułatwieniu każdemu użytkownikowi sieci dostępu do wszelkich informacji zebranych w bazach danych, intuicyjnej nawigacji stronami internetowymi i wszelkimi innymi elementami stron, a także komunikowania się z użytkownikiem w zrozumiałym dla obu stron języku.

W ekonomii i zarządzaniu użyteczność oznacza dobro, które jest w stanie zaspokoić wszelkie potrzeby człowieka.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  modem
prawo karne wykroczeń
autyzm
miasto
wielkanoc
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.