? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest przyjaźń?

Pojęcie przyjaźni i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja przyjaźni napisana w sposób zrozumiały.

przyjaźń - W rozumieniu socjologicznym, przyjaźń jest mocno związana z pojęciem nieprzyjaciela. Przyjaciele wspólnie zwiększają negatywne uczucia do nieprzyjaciela poprzez wyolbrzymianie jego złych cech i wspólne plotkowanie jego temat. Zawęża to i cementuje ich przyjaźń.

Arystoteles traktuje przyjaźń, jako jedną z cnót i według niego istnieją różne rodzaje przyjaźni. Arystoteles wyodrębnił przyjaźń idealną, która jest wartością samą w sobie, oraz przyjaźnie spełniające określone cele. Przyjaźń może przynosić przyjemność lub być użyteczna przy osiągnięciu określonego rezultatu.

Badania naukowe dowiodły, że przyjaźń może mieć podłoże genetyczne. Ludzie podobni do siebie genetyczne zawierają między sobą najsilniejsze przyjaźnie. Jest to w pewnym znaczeniu wyjaśnieniem, dotyczącym uprzedzeń rasowych. W czasach zaprzeszłych nawiązywanie przyjaźni odbywało się przy rytuale braterstwa krwi, polegającym na nacięciu naskórka dłoni i wymieszaniu krwi z powstałych ran. Sposób nawiązywania przyjaźni uzależniony jest od kultury i wierzeń religijnych. Mogą być składane przysięgi i obietnice lub wypowiadanie odpowiednie formuły, gesty ,a także czynności.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  rynek przedsiębiorstw
edukacja
Koniak
wypadek
latarnia morska
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.