? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest głuchota starcza ?

Pojęcie głuchoty starczej i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja głuchoty starczej napisana w sposób zrozumiały.

głuchota starcza - Każdy z nas się kiedyś zestarzeje. To nasze przeznaczenie, którego nie da się uniknąć. W związku z tym faktem, w miarę upływu lat, będziemy narażeni na występowanie wielu chorób charakterystycznych dla określonego wieku. Jedną z nich może okazać się głuchota starcza lub inaczej mówiąc- niedosłuch.

Trudno jest powiedzieć, kiedy dokładnie słuch powinien się nam pogorszyć. To może być indywidualna kwestia każdego z nas. Każdy organizm może starzeć się inaczej. Zasadniczo problem niedosłuchu można zaobserwować już u ludzi, którzy ukończyli pięćdziesiąty rok życia. W miarę wzrostu wieku odsetek osób, które cierpią na głuchotę starczą, zwiększa się. Problem jest na tyle poważny, że współczesna medycyna już od dłuższego czasu stara się jakoś ten problem „rozwiązać”.

Starzenie się komórek naszego ciała, a więc także komórek słuchowych, jest nieodwracalne. Zatem można stwierdzić, iż każdy z nas w pewnym wieku będzie miał problemy ze słuchem. Jednak Ci, którzy za młodu narażali się na nadmierne obciążenia słuchu, mogą zaobserwować u siebie symptomy tego schorzenia dużo wcześniej.

Objawy nie wystąpią tutaj od razu- proces utraty słuchu jest stopniowy. W początkowym okresie choroby przestajemy zaledwie słyszeć dźwięki o wysokich częstotliwościach. Później pojawiają się problemy również w zakresie dźwięków średniej częstotliwości. Do tego choremu towarzyszą ciągłe „szumy w uszach” i ogólnie traci on tak zwaną ostrość słyszenia. Problemów takich nie wolno bagatelizować. Jednak często okazuje się, że starsi ludzie wolą się odizolować od społeczeństwa niż przyznać się, że mają problemy ze słuchem. To fakt, że niedosłuchu niestety nie da się wyleczyć. Jednak jeśli rozpoczniemy leczenie i poznamy przyczyny naszej dolegliwości- będziemy mogli jej przeciwdziałać. W najgorszym przypadku pozostanie nam konieczność korzystania z aparatu słuchowego, który w zasadzie jest w stanie przywrócić nam praktycznie całkowity słuch.
By jednak nie narażać się w przyszłości na konieczność noszenia takiego aparatu- zadbajmy o nasz słuch już dzisiaj. Starajmy się ograniczać w naszym najbliższym otoczeniu niepotrzebny hałas- w miarę możliwości eliminujmy jego źródła zarówno w naszych domach, jak też w miejscach, w których przebywamy i pracujemy. Jeśli pracodawca każe nam pracować w hałasie i uciążliwych warunkach- wymagajmy od niego udostępniania nam odpowiednich zabezpieczeń na nasze uszy. Sprawmy, by służyły nam one jak najdłużej.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  zapalenie opłucnej
paleontologia
odma opłucnej
obywatel
ekonomia
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.