? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest zaburzenia oddychania?

Pojęcie zaburzeń oddychania i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja zaburzeń oddychania napisana w sposób zrozumiały.

zaburzenia oddychania - zespół schorzeń, w których wyniku chory nie może w normalny sposób oddychać. Nie istnieje jednak jedna definicja, która dokładnie określa i opisuje te dolegliwości. Istnieje za to szereg dolegliwości oraz charakterystycznych objawów, które wskazują na to, że dana osoba ma problem z zaburzeniami oddychania.

Wyróżnić możemy bardzo wiele przyczyn, które mogą wywoływać zaburzenia oddychania. W ich wyniku nasz organizm nie może normalnie funkcjonować, bowiem mechanizmy oddechowe „nie wyrabiają” w zakresie zaopatrywania naszego organizmu w tlen, który jest nam niezbędny do życia. Brak tlenu może mieć bardzo poważne skutki dla naszego organizmu (oczywiście negatywne). Może również prowadzić do naszej śmierci. Przyczyny powstawania zaburzeń oddechowych to między innymi urazy klatki piersiowej, do których może dochodzić na skutek nieszczęśliwych wypadków. To także nieprawidłowa budowa anatomiczna naszej klatki piersiowej i powstające w związku z tym uciski. To także choroby takie jak astma, zapalenie oskrzeli czy też zapalenie płuc, które mogą wywoływać trudności w oddychaniu. Zaburzenia oddychania mogą także pojawić się w związku z nieprawidłową pracą przepony, która spowodowana może być na przykład przyjmowaniem zbyt obfitych posiłków.

Jeśli chodzi o objawy wskazujące na zaburzenia oddychania, to również mogą one występować w wielu postaciach. Najczęściej jednak pojawiają się takie objawy jak przyśpieszenie/ zwolnienie oddechu, chrapanie, chrząkanie, ból w klatce piersiowej w trakcie oddychania, ból w gardle, hiperwentylacja, drgawki, duszności, kołatanie serca, nadmierna potliwość a nawet krwawienie z dróg oddechowych. Poza tym może pojawić się gorączka, nerwowość oraz dziwny zapach z ust. Jeśli stwierdzimy u siebie któreś z tych objawów, to powinniśmy się koniecznie przebadać u lekarza pod kątem zaburzeń oddychania.

W celu prawidłowego zdiagnozowania zaburzeń oddychania, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Powinien on udzielić nam odpowiedzi oraz sprawdzić, czy nasze dolegliwości świadczą o zaburzeniach oddychania, czy może o zwykłej grypie. Lekarz ten powinien także podjąć konieczne leczenie. Im wcześniej podejmiemy leczenie- tym lepiej dla nas i naszego organizmu. Nie pozbawiajmy go tlenu, który jest mu niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, a nam- do życia.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  kalkulacja doliczeniowa
kalkulacja podziałowa współczynnikowa
deprecjacja pieniądza
władza
żelazna kurtyna
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.