? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są wymioty?

Pojęcie wymiotów i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja wymiotów napisana w sposób zrozumiały.

wymioty - to inaczej mówiąc zwracanie treści pokarmowej znajdującej się w naszym żołądku. Zwracanie odbywa się tę samą drogą, którą normalnie przyjmuje się pokarmy. Wymioty spowodowane mogą być wieloma czynnikami, a dochodzi do nich na skutek skurczu mięśni żołądka, przepony, a w zasadzie to i całego brzucha.

Wymioty można postrzegać na wiele sposobów. Są bowiem one zarówno objawem innych chorób, jak też same w sobie są dość dokuczliwą dolegliwością. Można je także rozpatrywać jako typową reakcję obronną naszego organizmu na czynnik, który go podrażnia i może doprowadzić do zatrucia. Taka reakcja to czasem jedyna obrona przed poważnym uszkodzeniem naszego przewodu pokarmowego.

Przyczyną wymiotów- podobnie jak nudności- mogą być prozaiczne jak i poważne czynniki. U wielu osób wymioty są objawem stresu oraz nerwów. Wymiotują one przed egzaminami czy innymi ważnymi momentami w ich życiu. Poza tym wymioty są charakterystycznym objawem choroby lokomocyjnej lub zatruć lekami czy alkoholem, lub jakimiś składnikami pokarmu, których nasz organizm po prostu nie toleruje. Wymioty mogą być także spowodowane bólami różnego pochodzenia, chorobami żołądka, ciążą, chorobami psychicznymi, czy poważnymi dla naszego zdrowia urazami.

Powikłań po wymiotach w zasadzie nie ma. Może dojść do osłabienia organizmu, odwodnienia i biegunki. W sumie to niewiele możemy zrobić- atak wymiotów często trzeba po prostu przeczekać. Można jednak pomóc i przyśpieszyć moment lepszego samopoczucia. Można wyjść na świeże powietrze, położyć się na chwilę by „uspokoić” żołądek, można uzupełnić płyny, ale przez jakiś czas (przynajmniej przez godzinę) unikać spożywania posiłków. Czasami można podeprzeć się lekami o działaniu łagodzącym odruch wymiotny. Oczywiście należy zlokalizować przyczynę wymiotów i starać się ja wyeliminować. Jeśli przyczyną nie jest choroba, to wymioty powinny ustąpić w dość krótkim czasie.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  partenogeneza
produkt turystyczny
homonim
łańcuch dostaw
umowa
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.