? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest usługa?

Pojęcie usługi i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja usługi napisana w sposób zrozumiały.

usługa - jest najczęściej rozpatrywana w aspekcie ekonomicznym i jest określana jako celowe działanie podejmowane przez człowieka w celach zarobkowych. Usługi się wykonuje na czyjeś polecenie. Osobę, która świadczy swoje usługi nazywa się usługodawcą, a osobę, dla której rzecz są one świadczone usługobiorcą.

Usługa może dotyczyć zarówno czynności niematerialnych jak i czynności, które służą wytworzeniu konkretnych dóbr i usług. Usługi mogą być świadczone na rzecz konsumentów, społeczeństwa, jak i biznesu i producentów. Jeśli chodzi o usługi dla konsumentów to możemy je podzielić na materialne (handel, usługi osobiste) i niematerialne, do których możemy zaliczyć edukację opiekę zdrowotną oraz wszelkie usługi związane z rekreacja, poprawą wyglądu fizycznego, a także sportem. Natomiast jeśli chodzi o usługi dla biznesu, to możemy wśród nich wyróżnić transport, logistykę, obsługę i wynajem maszyn i urządzeń, a także obsługę nieruchomości, inwestycje i prowadzenie badań w zakresie nowych technologii. Usługi świadczone na rzecz społeczeństwa to najczęściej usługi służby zdrowia oraz wszelkich organizacji poza rządowych jak i korzystających z funduszy publicznych.

Usługa ma na celu zaspokajanie ogólnie pojętych i szeroko rozumianych potrzeb społecznych oraz jednostkowych.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  zapalenie cewki moczowej
proces karny
tęczówka
marketing
świadomość
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.