? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest ubóstwo?

Pojęcie ubóstwa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja ubóstwa napisana w sposób zrozumiały.

ubóstwo - to pojęcie, które ma wiele znaczeń. Najpopularniejsze z nich oznacza biedę. Bieda z kolei jest pojęciem ekonomicznym, jak również socjologicznym. Oznacza ona sytuację, w której brakuje środków materialnych przeznaczonych na zaspokojenie potrzeb jednostki. O ubóstwie mówimy więc, gdy brakuje pewnej osobie lub osobom jedzenia, mieszkania i innych potrzeb o charakterze kulturalnym, jak również społecznym.

Osoby ubogie zazwyczaj są wykluczane ze przez innych ż życia społecznego. W związku z życiem pod ciągłą presją otoczenia, osoby te często dopada depresja.

Ubóstwo może być zawinione lub niezawinione. W pierwszym przypadku będziemy na przykład mieć do czynienia z osobami, które nie podejmują żadnej pracy zarobkowej, mimo że są zdrowe i nie chcą zmienić swojej sytuacji. W drugim przypadku możemy mieć do czynienia z osobami, które na przykład na skutek różnych losowych wypadków straciły zatrudnienie, przez co zmniejszył się im dochód, w wyniku czego nie mogą w pełni zaspokoić swoich potrzeb.

Ubóstwo to problem, z którym boryka się każde państwo na świecie.

Ubóstwo może oznaczać małą liczbę czegoś, np. ubóstwo języka, ubogi wybór artykułów w sklepie. Termin ten również odnosi się do cnoty.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  konotacja
eksporter
średnicówka
gospodarstwo domowe
ekonomia
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.