? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasło



Spis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest taniec?

Pojęcie tańca i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja tańca napisana w sposób zrozumiały.

taniec - jest określeniem używanym w bardzo szerokim znaczeniu. Taniec może być zespołem zjawisk ruchowych będących transformacją ruchów naturalnych, który powstaje pod wpływem bodźców emocjonalnych i są one zazwyczaj skoordynowane z muzyką. Może on także być formą elementów ruchowych noszących określoną nazwę, walc, polka, samba. Taniec to także przejaw kultury, który związany jest ściśle z określonym środowiskiem i określoną funkcją. Według tego kryterium można wyróżnić taniec towarzyski, taniec ludowy, taniec klasyczny itd. Taniec może także oznaczać utwór muzyczny, który jest skomponowany zasadniczo (lub choćby tylko formalnie) w celu wykonania tańca. Najbardziej jednak ogólnym i pospolitym jest określenie tańca, jako sposobu poruszania się w rytm muzyki, zazwyczaj odbywa się to parami lub w grupie albo w pojedynkę.

Zwyczajowo przyjmuje się, że tańcem można nazwać już dwa świadome i dobrowolne dygnięcia, bez znaczenia czy są one wykonywane w parze z inną osobą lub tez w pojedynkę. Każdy człowiek i każda osoba ma dość jasne wyobrażenie o tym, czym jest taniec, a jeśli nawet nie potrafi opisać tego zagadnienia, to przynajmniej jest w stanie go rozpoznać i najprawdopodobniej sam kiedyś tańczył lub przynajmniej próbował to robić.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  koszty
ciało szkliste
homonim
bezrobocie
spa
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.