? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest szczęście?

Pojęcie szczęścia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja szczęścia napisana w sposób zrozumiały.

szczęście - można definiować na bardzo wiele sposobów. Przede wszystkim jest to emocja, która wiąże się z pozytywnym odczuwaniem. Nie bez powodu zatem pojęcie to określane bywa często jako poczucie zadowolenia lub rozbawienia.

Zasadniczo szczęście można rozpatrywać w dwóch aspektach. Można podchodzić do tego zagadnienia od strony tego, by szczęście posiadać. Zatem „mieć szczęście” oznacza mniej więcej tyle co realizować swoje zamierzenia z korzystnym skutkiem, w sprzyjających warunkach losowych czy też mieć po prostu fart. Z kolei postrzeganie szczęścia jako emocji kojarzy się z odczuwaniem radości, zadowolenia, pozytywnego nastawienia do świata i dalszego życia.

W związku z pojęciem szczęścia funkcjonuje (przede wszystkim w psychologii) pojęcie człowieka szczęśliwego. Jest to zatem osoba, która przede wszystkim akceptuje samą siebie i cały otaczający ją świat oraz- co bardzo ważne- pozytywnie jest do niego nastawiona. To persona spontaniczna, niezależna i głęboko uduchowiona. Takich określeń jest dużo więcej. Sprowadzają się one w większości do stwierdzenia, że jeśli wewnątrz nas panuje równowaga i poczucie spełnienia- to łatwiej nam osiągnąć stan, który określamy mianem szczęścia.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  drożdże
kodeks
atrakcje turystyczne
hiperłącze
sen
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.