? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest świadomość?

Pojęcie świadomości i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja świadomości napisana w sposób zrozumiały.

świadomość - jest nazywana pewnego rodzaju wewnętrznym odzwierciedleniem tego co widzimy, co nas otacza, czyli naszej rzeczywistości. Świadomość jest zjawiskiem niezwykle dynamicznym.

Jeśli wykonujemy coś z pełną świadomością to znaczy, że nasza świadomość odnosi się do ściśle określonych nie tylko przedmiotów, ale i także osób i zjawisk. Właśnie owe przedmioty, osoby i zjawiska będą tematem ściśle określonych czynności wykonywanych przez człowieka. Przykładem mogą być myśli nad rozwiązaniem ściśle określonego problemu- pracownik boi się zwolnienia, więc jego myśli kierują się w tym kierunku.

Świadomość możemy podzielić na introspektywną- człowiek skupia swoją uwagę tylko i wyłącznie na samym akcie świadomości - oraz ekstrospektywną - uwaga człowieka skoncentrowana jest tylko i wyłącznie na przedmiocie świadomości.

Świadomość jest pewnego rodzaju aktywnością psychiki ludzkiej. Można ją przedstawić na wykresie, w którym na jednym końcu znajduje się pełna świadomość danej sytuacji, własnych stanów ducha oraz uczuć. Natomiast na drugim końcu wykresu znajdują się poszczególne stany człowieka, takie jak ogólne znieczulenie uczuciowe, szok i tym podobne. Wszelkie czynności świadome powstają tylko i wyłącznie wtedy, gdy nasza psychika znajduje się w stanie czuwania.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  kalkulacja normatywna
nasiono
skrót
filia
resocjalizacja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.