? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasło



Spis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest świąd?

Pojęcie świądu i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja świądu napisana w sposób zrozumiały.

świąd - dolegliwość dotykająca naszą skórę. Jego pojawieniu się towarzyszy nieustanna chęć drapania lub pocierania miejsc, których on dotyczy. Nie do końca wiadomo jednak, czy świąd jest rodzajem bólu, czy jedynie doznaniem, którego bardzo ciężko jest się pozbyć.

Świąd jest bardzo dokuczliwą dolegliwością. W istotny sposób ujemnie wpływa na komfort naszego codziennego życia. Gdy się pojawia, to dolegliwości z nim związane bardzo utrudniają nam normalne egzystowanie. Ciężko jest się nam wówczas skupić na wykonywaniu podstawowych czynności. Przeszkadza również w trakcie naszego snu- uporczywe swędzenie wręcz nigdy się nie kończy. Również nasze samopoczucie cierpi z jego powodu. Stajemy się nadmiernie pobudliwi a zarazem- nerwowi. Może również sprawiać, że z jego powodu nasze kontakty z innymi będą utrudnione.

Jakie są przyczyny występowania świądu? Zasadniczo pojawienie się świądu ma zwykle związek z niewłaściwą higieną. Powiązany jest również z szeregiem chorób o dermatologicznym pochodzeniu. Tak więc może się pojawić jeśli cierpimy na dolegliwości takie jak grzybica, świerzb, liszaj czerwony czy też pokrzywka. Czasem zdarza się, że jego przyczyna ma bezpośredni związek z alergią. Świąd może być również efektem zaburzeń natury metabolicznej. Niektóre choroby naszych narządów wewnętrznych, takich jak wątroba, nerki czy przewód pokarmowy, oraz zaburzenia jajników czy trzustki, mogą stać się również przyczyną jego wystąpienia. Może również występować samoistnie- bez powiązania z żadnym schorzeniem czy bez wyraźnej przyczyny. Dodatkowo świąd nasilać mogą różnorodne infekcje bakteryjne lub wirusowe, nadmierne przesuszenie skóry a nawet stres oraz bardzo silne emocje. Jeśli świąd nas dopadnie- nie powinniśmy stosować zbyt gorącej wody w trakcie kąpieli, ponieważ dodatkowo wpływa ona na nasilenie się jego objawów.

Leczenie świądu to głownie stosowanie antagonistów receptorów histaminowych. Środki, jakie stosuje się w leczeniu różnych jego odmian, to na przykład: leki antydepresyjne, leki antyepileptyczne, talidomid oraz różnorodne specyfiki przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze to tylko niektóre sposoby na to, by pozbyć się tej uporczywej dolegliwości. Jedno jest pewne- dolegliwości tej nie wolno bagatelizować. Intensywne drapanie się może poważnie uszkodzić nasz naskórek, a przez to powodować poważne zakażenia skóry. Zatem jeśli tylko ta dolegliwość pojawi się- należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem i rozpocząć jej leczenie.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  model ekonomiczny
afiks
brud
badanie marketingowe
liczba
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.