? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest staż?

Pojęcie stażu i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja stażu napisana w sposób zrozumiały.

staż - przez pojęcie stażu rozumie się oczywiście staż zawodowy. Jest to nic innego, jak jedna z wielu form nauki, w trakcie której zdobywamy nowe umiejętności. Jednak ta forma przyswajania nowej wiedzy nie jest realizowana w szkole, lecz w wyznaczonym miejscu pracy. Takim miejscem pracy może być dowolne przedsiębiorstwo, jednostka samorządu terytorialnego czy też inna organizacja, która oferuje możliwość wykonywania jakiejś pracy.

Staże mogą występować w dwóch formach. Możemy mieć do czynienia ze stażami płatnymi lub bezpłatnymi. Oczywiście dla przyszłego pracownika staże płatne to dużo lepsze rozwiązanie, ponieważ w trakcie zdobywania określonych umiejętności można sobie przy okazji coś zarobić. Płatny staż może stać się wówczas pierwszą formą naszego wynagrodzenia. Jednak stażu- szczególnie tego bezpłatnego- nie należy mylić z praktykami. Praktyka występuje wyłącznie bezpłatnej formie i spełnia trochę inne zadania niż staż.

Staż może występować na przykład w postaci stażu podyplomowego. Odbywa się go zatem już po uzyskaniu dyplomu z określonej specjalności. W trakcie stażu osoba będąca na stażu zostaje przydzielona do tzw. mentora, który przez cały czas trwania stażu powinien służyć jej wszelką niezbędną pomocą.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  kooperacja
nadzór
licencja
miażdżyca
ubezwłasnowolnienie
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.