? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest starość?

Pojęcie starości i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja starości napisana w sposób zrozumiały.

starość - to stan, którym określa się pewien okres życia. Człowiek zaczyna starzeć się po przekroczeniu wieku średniego. Granica ta jest bardzo płynna. Dodatkowo należy podkreślić, że wiek, który uważa się za stary zmieniał się na przestrzeni wieków. W starożytności na przykład za człowieka starego uważało się osobę po 35 roku życia. Było to wynikiem tego, że ówczesnych czasach ludzie żyli bardzo krótko. Obecnie mamy do czynienia ze zjawiskiem wydłużania się życia, co jest spowodowane rozwojem medycyny i innych dziedzin, które mają bezpośredni lub pośredni wpływ na życie ludzkie.

Osoby starsze w każdym państwie są obdarzane szacunkiem.
Za osoby stare uważa się te, które posiadają około 60lat. Starzenie wśród kobiet zaczyna się już po pięćdziesiątym roku życia. U mężczyzn proces ten zachodzi nieco później, gdyż około sześćdziesiątego roku życia.

Starość z medycznego punktu widzenia to proces, w którym przestają odbudowywać się komórki. Z tego też powodu organizm staje się coraz słabszy i mniej odporny na różnego rodzaju choroby. Według statystyk ludzie żyją do 70 – 90 lat. Zdarzają się również takie osoby, które dożywają wieku o wiele dłuższego. Zazwyczaj kobiety żyją dłużej od mężczyzn.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  pamięć
email banking
statek pasażerski
samorząd zawodowy
dowcip
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.