? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest środowisko?

Pojęcie środowiska i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja środowiska napisana w sposób zrozumiały.

środowisko - jest najczęściej określane jako ogół elementów nieożywionych i ożywionych, tych zarówno naturalnych, jak i powstałych w wyniku twórczej, pośredniej lub bezpośredniej działalności człowieka, które występujących na ściśle określonym obszarze oraz wszelkie ich wzajemne powiązania, oddziaływania i występujące pomiędzy nimi zależności.

Środowisko jest zdecydowanie pojęciem podrzędnym w stosunku do przyrody, która obejmuje również elementy ożywione. Środowisko możemy podzielić z uwagi na stopień przekształcenia go przez człowieka na środowisko naturalne, środowisko antropogeniczne, środowisko sztuczne, a także środowisko zdegradowane.

W Polsce za korzystanie ze środowiska oraz jego zasobów, jak i wprowadzanie w nim zmian poprzez jego zanieczyszczanie, pobierane są opłaty na rzecz Funduszu Ochrony Środowiska, a także nakłada się bardzo wysokie kary za nielegalne niszczenie środowiska jak i jego zasobów.

Jedną z zasadniczych i zarazem najważniejszych właściwości środowiska przyrodniczego - naturalnego jest równowaga naturalna, która zachodzi zawsze, gdy zarówno odpływ, jak i dopływ energii oraz materii w przyrodzie są zrównoważone i ściśle ze sobą powiązane. Jeśli w jednym miejscu materia odpływa to na jej miejsce musi dopłynąć nowa materia, gdyż nic w przyrodzie nie może zginąć bezpowrotnie. Środowisko przyrodnicze znajduje się w ciągłej i nieustannej interakcji z człowiekiem, a działalność człowieka ma bezpośredni lub pośredni wpływ na środowisko.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  epikureizm
kartoteka
VAT
działanie polityczne
radio
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.