? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest spółka?

Pojęcie spółki i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja spółki napisana w sposób zrozumiały.

spółka - wbrew mylnej opinii, że stanowi grupę osób, w istocie jest rodzajem działalności. Opiera się na statusie albo na umowie i dotyczy osób fizycznych lub prawnych. Głównym celem istnienia spółki jest zazwyczaj działalność gospodarcza. W polskim prawie istnieje wiele rodzajów spółek. Do najważniejszych należą: spółki osobowe - spółka jawna, spółka komandytowa, spółka komandytowo-akcyjna, spółka partnerska, spółki kapitałowe - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna i wiele, wiele innych.

Dzięki istnieniu spółek, osoby fizyczne i prawne mają możliwość prostego współdziałania w ramach obopólnych korzyści. Bez półek nie można by prowadzić nawet prostej działalności, która charakteryzowałaby się istnieniem wielu współwłaścicieli. Spółka, jako forma organizacji firmy jest zbiorem wielu aktów i składników, które charakteryzują się jednym, konkretnym celem: zyskiem. Umowa lub status określają przywileje i obowiązki, a także ograniczenia osób prawnych i fizycznych, których dotyczy spółka.

Stany Zjednoczone również posiadają polski odpowiednik spółki, który tam występuje pod postacią korporacji, stowarzyszenia, spółki osobowej lub unii.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  działalność finansowa
łańcuch logistyczny
prawo karne wykroczeń
dystrybucja fizyczna
pas nadbrzeży
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.