? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest społeczeństwo informacyjne?

Pojęcie społeczeństwa informacyjnego i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja społeczeństwa informacyjnego napisana w sposób zrozumiały.

społeczeństwo informacyjne - jest to społeczeństwo dla którego informacja stanowi dobro najwyższe oraz najcenniejsze. Pojęcie to zaistniało w 1963r dzięki pewnemu Japończykowi, który opisywał ewolucję społeczeństwa. W swoim materiale, zawarł on również informację na temat technologii informatycznych. Termin ten zyskał jednak popularność dopiero 5 lat później dzięki rozważaniom na temat teorii informacji.

Społeczeństwo informacyjne określane jest także jako społeczeństwo poprzemysłowe. Aby mogło ono określać się mianem społeczeństwa informacyjnego konieczne będzie spełnienie kilku wymogów. Jednym z nich okazuje się szeroka siec telekomunikacyjna, z której usług będzie mógł korzystać każdy obywatel. Istotną rolę odgrywają również zasoby informacyjne.

Działanie takiego społeczeństwa ma głównie na celu pozyskiwanie dochodu narodowego, a co za tym idzie umożliwienie odpowiedniego bytu społeczeństwu. Kolejnym istotnym czynnikiem jest rozwój społeczeństwa, dający możliwość użytkowania środków masowej informacji. Społeczeństwo informacyjne wyróżnia się przede wszystkim bogatym sektorem usług, a także solaryzacja na wysokim poziomie.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  komputer
formuła
pas nadmorski
nadżerka
kultura polityczna
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.