? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest śmierć?

Pojęcie śmierci i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja śmierci napisana w sposób zrozumiały.

śmierć - jest stanem organizmu żywego, w którym na stałe ustają podstawowe funkcje życiowe. Jest to stan nieodwracalny i nieunikniony. O śmierci mówimy, gdy przestaje funkcjonować cały organizm, ale także w przypadku ustania funkcji życiowych określonych organów organizmu (przykładowo mózg jest zdrowy, ale zatrzymała się akcja serca).

Wraz z rozwojem nauki, techniki, a w szczególności medycyny obecnie powstała i funkcjonuje nowa definicja śmierci. Wedle tejże definicji osobę uznaje się za zmarłą gdy następuje u niej śmierć pnia mózgu.

Śmierć nie we wszystkich przypadkach jest jednym momentem. Stąd współ ze śmiercią można mówić o następujących stanach w jakich może znajdować się osoba konająca: agonia, śmierć pozorna, śmierć kliniczna, śmierć biologiczna, okres interletalny. Ze względu na tą złożoność samego procesu umierania i stanów mu towarzyszących ze śmiercią wiąże się szereg kontrowersji w odniesieniu to tej dziedziny nauki jaką jest transplantologia.

Istnieje wiele przyczyn śmierci. Przyczyny te można podzielić na trzy podstawowe grupy, a mianowicie śmierć w wyniku starzenia się organizmu, bądź z powodów chorobowych, czy w wyniku wypadku.

Śmierć jest tematem, który zawsze fascynował i fascynuje człowieka, stąd powszechne występowanie motywu śmierci w kulturze, od czasów najdawniejszych, aż do chwili obecnej.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  konflikt
wirus komputerowy
globalizacja
latarnia morska
manufaktura
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.