? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest sieć komputerowa?

Pojęcie sieci komputerowej i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja sieci komputerowej napisana w sposób zrozumiały.

sieć komputerowa - (ang. Network) to grupa, co najmniej dwóch komputerów lub innych urządzeń połączona ze sobą, co powoduje możliwość wymiany informacji, korzystania ze wspólnego oprogramowania, z centralnej bazy danych a także wspólnego użytkowania urządzeń peryferyjnych (ang. peripheral device) takich jak drukarek, skanerów.

Ze względu na obszar rozlokowania komputerów we wspólnej sieci wyróżnić można sieci lokalne (kilka kilometrów kwadratowych) miejskie (łącza dużej przepustowości rozciągnięte na terenie miasta lub regionu) i rozległe (łączące miasta, państwa a nawet kontynenty). Sieć rozległa by mogła spełniać swoja funkcję musi współpracować z publiczną siecią telekomunikacyjną.

Jednym z najważniejszych elementów wchodzących w skład sieci internetowej jest serwer. Jest to komputer o bardzo dużej mocy obliczeniowej, który posiada wydajny i pojemny podsystem komputerowy umożliwiający przechowywanie oprogramowania i dane użytkowników. Do pozostałych elementów sieci należą komputery (terminale), media transmisji (kable, światłowody fale radiowe), osprzęt sieciowy(modemy, routery), zasoby sieciowe oraz oprogramowanie sieciowe.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  rozwój
software
moda
kalkulacja wynikowa
trade marketing
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.