? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest samobójstwo?

Pojęcie samobójstwa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja samobójstwa napisana w sposób zrozumiały.

samobójstwo - polega na celowym odebraniu sobie życia. Przyczyną samobójstw są czynniki psychologiczne lub społeczne.

Samobójstwo jest ściśle związane z depresją. Nie oznacza to jednak, że depresja zawsze do niego doprowadza. Zazwyczaj samobójstwa popełniane są w ostatniej fazie tej choroby. Decyzja jest podejmowana bardzo często spontanicznie. Do takiej sytuacji dochodzi przeważnie po poważnych urazach psychicznych i po ciężkich przeżyciach. Samobójstwa wówczas są dokonywane w bardzo krótkim czasie od zaistnienia takiego zdarzenia. Nie mają one jednak na celu zwrócenie na siebie uwagi. Zamierzeniem jest faktycznie śmierć. Inaczej wygląda sytuacja osób, które znajdują się w stanie manii. Te osoby zachowują się całkowicie normalnie i może się wydawać, że są zadowolone z życia, jednak w głębi mogą czuć się winne jakiś wydarzeń, np. wypadku, w którym poniosła śmierć dana osoba. Zazwyczaj bardzo dokładnie planują odebranie sobie życia. Dbają o każdy szczegół tego aktu, obmyślając datę, godzinę, miejsce i sposób.

Występuje również dość szerokie grono osób, które próbą samobójstwa chcą zwrócić na siebie uwagę. To zjawisko jest dość częste u młodych osób, którym rodzice nie poświęcają wystarczająco dużo czasu i nie wiedzą o ich problemach.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  konglomerat
ocieplenie budynków
gildia
osobowość
zarządzanie transportem
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.