? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest rozporządzenie?

Pojęcie rozporządzenia i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja rozporządzenia napisana w sposób zrozumiały.

rozporządzenie - rozporządzeniem określa się jakąś ważną zmianę, podaną do informacji publicznej w formie ustnej lub pisemnej, przez co może ona dotrzeć do wszystkich zainteresowanych znajdujących się w danej grupie docelowej.

Rozporządzenie dotyczy przeważnie prawa – w ten sposób można informować ludzi o tym, co pojawiło się nowego w istotnych kwestiach. Czasami są to sprostowania lub aktualizacje, czasami nowelizacje. Rozporządzenie ma zawsze charakter formalny, nie ma możliwości pominięcia, więc specjalnego formatowania lub języka właściwego dla tekstów formalnych.
Z rozporządzeniami najczęściej spotykamy się w edukacji, polityce, finansach czy prawie. Często, gdy jest ono podawane do wiadomości publicznej w jakiejś zamkniętej jednostce, wszystkie osoby zatrudnione tam muszą wykazać, że zapoznały się z treścią rozporządzenia. Robią to, podpisując się pod jego treścią, która dla wygody wpisana jest w specjalną księgę rozporządzeń lub zarządzeń.

Gdy dana grupa docelowa nie jest zadowolona z rozporządzenia, może apelować do odpowiedniej instancji. Jeśli zbierze się odpowiednia ilość podpisów przeciw rozporządzeniu, możliwe jest na przykład jego zniesienie.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  polityka regionalna
świadomość narodowa
naród
rozedma płuc
zagospodarowanie przyobiektowe
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.