? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest równowaga?

Pojęcie równowagi i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja równowagi napisana w sposób zrozumiały.

równowaga - jest to zachowanie proporcji pomiędzy różnymi cechami, przedmiotami, rzeczami, stanami emocjonalnymi, fizycznymi, a także zjawiskami. Równowaga oznacza, ze coś jest równe względem i w odniesieniu do czegoś. Zawsze porównujemy jedną rzecz do drugiej.

Równowaga występuje w połączeniu z innymi wyrażeniami tworząc bardzo wiele znaczeń. Możemy wyróżnić na przykład równowagę psychiczną w odniesieniu do stanu emocjonalnego człowieka, równowagę homeostatyczną w odniesieniu do ciała ludzkiego, równowagę biocenetyczną, gdy mamy na myśli środowisko naturalne. Przykłady można mnożyć bez liku.

Równowaga to stan, do którego każdy z nas dąży. Do zachowania równowagi dąży także środowisko naturalne. Jej osiągnięcie jest warunkiem zachowania szczęścia.

Z medycznego punktu widzenia równowaga łączy się ze zmysłem równowagi. Jest to poczucie zarówno położenia, jak i wszelkich ruchów ciała. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale i zwierząt. Zachowanie równowagi umożliwia narząd równowagi zwany błędnikiem, który znajduje się w uchu środkowym. Problemy z błędnikiem powodują zachwiania równowagi, omdlenia, problemy z utrzymaniem pionowej postawy, wymioty, a także zaburzenia widzenia i koordynacji ruchowej.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  instytucja państwowa
kryzys gospodarczy
otoczenie firmy
ryczałt spedycyjny
badanie rynku
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.