? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest reportaż?

Pojęcie reportażu i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja reportażu napisana w sposób zrozumiały.

reportaż - (fr. reportage) jest to gatunek publicystyczno-literacki mający charakter sprawozdań z wydarzeń, których uczestnikiem lub obserwatorem był autor. Gatunek ten wykształcił się w XIX wieku a jego prekursorem był Egon Erwin Kisch.

Ze względu na rodzaj tematyki reporterskiej wyróżnić możemy reportaże podróżnicze, obyczajowe, wojenne, sądowe, polityczne i naukowe. Reportaż może przyjąć formę literacką, radiową, telewizyjną i fotograficzną.

Cechą charakteryzującą reportażu jest obiektywizm. Relacja reportera powinna być rzetelna i prawdziwa. Reporter w sposób subiektywny ocenia opisywany temat. W reportażu mogą znajdować się cytowane wypowiedzi świadków opisywanego zdarzenia lub cytaty wypowiedzi bohatera historii. Aby wywołać u odbiorcy reportażu wrażenie obserwacji wydarzenia pisany jest w czasie teraźniejszym. Do ciekawych form reportażu należy fotoreportaż, który zazwyczaj w formie dokumentacji zdjęciowej przedstawia historie zwykłych ludzi oraz ciekawych postaci życia publicznego. Składa się zazwyczaj z 3 lub więcej zdjęć ukazujących czas, miejsce, niewyreżyserowane zdarzenie i bohatera reportażu w jego naturalnym życiu.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  pogoda
konta niebilansowe
skaner
mięśnie klatki piersiowej
naturalizacja
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.