? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest przyzębica?

Pojęcie przyzębicy i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja przyzębicy napisana w sposób zrozumiały.

przyzębica - to inaczej mówiąc zapalenie przyzębia. Jest to typowe następstwo zapalenia dziąseł. Jak dotąd nie znamy tak naprawdę wszystkich przyczyn tego schorzenia. Można jednak z całą pewnością stwierdzić, iż na pewno zachorowaniu sprzyja brak prawidłowej higieny jamy ustnej. Co ciekawe, zachorowania są także często następstwem nieprawidłowego leczenia stomatologicznego.

Przyzębica określana bywa często mianem „utrata zębów”. Co ciekawe, nie dotyka ona wyłącznie zepsutych zębów, ale także i zdrowych. Choroba rozwija się bowiem w przestrzeniach między zębowych. W tych miejscach mnożą się bakterie, które niestety niszczą korzeń zębowy. Taki stan rzeczy powoli rozprzestrzenia się na całe uzębienie powodując stopniowe uszkodzenia kości szczękowych. W wyniku tego schorzenia dochodzi także do zaniku dziąseł. Jeśli nie będzie się walczyć z chorobą, to może dojść do utraty całości uzębienia.

Jak zatem zapobiegać chorobie? Cóż, przede wszystkim należy systematycznie oraz właściwie dbać o swoje zęby. W tym celu należy odwiedzać lekarza stomatologa, który będzie co jakiś czas oczyszczał nasze uzębienie z kamienia nazębnego. Poza tym należy przestrzegać zasady mycia zębów przynajmniej dwa razy dziennie. Tutaj liczy się przede wszystkim profilaktyka, bowiem leczenie jest praktycznie niemożliwe. Owszem, można podjąć leczenie chirurgiczne, polegające na usuwaniu stanów zapalnych, ale jest ono bardzo długotrwałe, bolesne i kosztowne. Mimo iż przeprowadza się je przy miejscowym znieczuleniu, to jednak pacjent czuje się niezbyt komfortowo. Poza tym zabiegom towarzyszy obfite krwawienie z dziąseł. Dlatego też znacznie lepiej jest po prostu dbać o swoje uzębienie i nie dopuścić do tego, by taka sytuacja stała się także naszym udziałem.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  muzy
bajka
Unity Line
konfiguracja
technologia informatyczna
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.