? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest przychód?

Pojęcie przychodu i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja przychodu napisana w sposób zrozumiały.

przychód - to wpływ pieniężny, który może być albo uzyskany, albo należny. Obejmuje zarówno korzyści zebrane dzięki działalności gospodarczej, jak i indywidualnej. Przychody mogą także wynikać ze sprzedaży (towarów, usług, nieruchomości), a także w wyniku pracy. Przychodem może być wzrost aktywów, albo spadek zobowiązań (brutto).

Przychód często jest mylony z dochodem, który stanowi rodzaj miary, wyznaczającej pożytki wynikające z przeróżnych źródeł. W przychodzie nie interesuje nas ocena kondycji finansowej, a jedynie wykazanie konkretnych wpływów dla danego podmiotu. Również kredyty i wkłady udziałowców nie mogą stanowić przychodu - jest to mylne przekonanie, które często występuje.

Wyróżniamy kilka rodzajów przychodów: przychód całkowity (będący w istocie zebranymi produktami i ich cenami), przychód przeciętny (wyznacza zależność pomiędzy przychodem całkowitym, a ilością jednostek sprzedaży danego produktu) oraz przychód krańcowy (wyznacza cenę, po której sprzedajemy dalsze, następne jednostki danego produktu). Dzięki analizie różnych rodzajów przychodu można dokonać analizy i wyznaczenia optymalnego rozmiaru produkcji/sprzedaży.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  definicja
witraż
gildia
aparat państwowy
koks
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.