? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest przestępstwo?

Pojęcie przestępstwa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja przestępstwa napisana w sposób zrozumiały.

przestępstwo - Przestępstwo rozumiane jest jako społecznie niebezpieczny, niezgodny z obowiązującymi przepisami czyn, podlegający sprawiedliwemu osądzeniu i wymierzeniu kary. Jest to zachowanie społecznie szkodliwe i zagrażające pozostałym członkom danej społeczności.

Przestępstwo może być rozumiane jako szkoda społeczna lub materialna. Za przestępstwo może zostać uznane zachowanie w wyniku, którego inny człowiek doznaje uszczerbku na własnym zdrowiu, majątku, ale także w przestrzeni moralnej np. za publiczne oszczerstwa pod zarzutem konkretnej osoby wynikiem, czego jest niesłuszna ocena społeczeństwa w stosunku do jednostki, utrata wypracowywanego dobrego wizerunku czy opinii na swój temat.

Prawo formalne rozumie przestępstwo trochę inaczej, bowiem ignoruje wpływ zachowań przestępczych na społeczeństwo a skupia się na ustawowo określonych czynach zabronionych.

Wszystkie przestępstwa określane są przez akty prawne i na przestrzeni lat zmieniają się przepisy i interpretacje w tym zakresie. W Polsce według obowiązujących na chwilę obecną przepisów jedynie czyn w znacznym stopniu szkodliwy społecznie jest przestępstwem a czyny w znikomym stopniu szkodliwe przestępstwa nie stanowią.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  silnik
kaszel
izomeria
tempomat
technika
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.