? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest przemysł?

Pojęcie przemysłu i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja przemysłu napisana w sposób zrozumiały.

przemysł - jest to odbywający się na dużą skalę, rodzaj działalności gospodarczej polegajże na wydobywaniu surowców naturalnych, produkcji i świadczeniu usług na zasadzie podziału pracy i przy pomocy maszyn. Rozwój przemysłu ma decydujący wpływ na rozwój gospodarczy. Spełnia on funkcję produkcyjną, społeczną oraz przestrzenną. Tworzy miejsca pracy, wpływa na rozwój techniki oraz rozwój miast.

Ze względu na branżę w przemyśle możemy wyróżnić przemysł paliwowo-energetyczny a w jego obrębie węglowy, paliwowy, energetyczny. Innym rodzajem przemysłu jest przemysł metalurgiczny z przemysłem metali nieżelaznych, metalowy, kopalnictwo i hutnictwo żelaza. W obrębie przemysłu elektromaszynowego istnieje przemysł maszynowy, precyzyjny, elektrotechniczny i elektroniczny. Kolejnym rodzajem jest przemysł chemiczny z należącymi do niego kopalniami, zakładami farmaceutycznymi i innymi. Przemysł mineralny dzieli się na przemysł materiałów budowlanych, szklarski, ceramiczny. Przemysł drzewno-papierniczy dzieli się na drzewny i papierniczy a przemysł lekki na włókienniczy, odzieżowy skórzany. Wśród przemysłu wyodrębnić można przemysł spożywczy.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  sterowanie
sprawność
prawo karne skarbowe
segmentacja rynku
patch
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.