? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest przedsiębiorczość?

Pojęcie przedsiębiorczości i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja przedsiębiorczości napisana w sposób zrozumiały.

przedsiębiorczość - jest określana jako zespól cech charakteryzujących pewną grupę społeczną nazwaną przedsiębiorcami. Jest to także zespół odpowiednich i właściwych tylko dla tej grupy zachowań.
Przedsiębiorczość jest to także bardzo pożądana cecha charakteru, którą posiadają osoby przejmujące inicjatywę w działaniu i biorące życie we własne ręce. Osoba przedsiębiorcza nie potrafi siedzieć z założonymi rękami i czekać na to, co przyniesie jej los. Aktywnie działając wywołuje i wzbudza pewne pożądane reakcje społeczeństwa oraz jednostek.

Przedsiębiorczość to także dziedzina działalności gospodarczej oraz podejmowanie inicjatywy w zakresie tworzenia nowych miejsc pracy, zakładania przedsiębiorstw i przyczyniania się do rozwoju gospodarczego społeczeństwa, w którym żyje dana osoba.

Przedsiębiorczość jest rozpatrywana zarówno jako zespół cech oraz jako proces. W ekonomii przedsiębiorczość oznacza zdolność do doskonalenia własnych pomysłów, do dążenia do znalezienia najlepszego wyjścia z danej sytuacji, do rozwijania raz podjętych decyzji oraz pomysłów.

Przedsiębiorczość oznacza budowanie czegoś nowego w danych warunkach, jest to niejako akt tworzenia.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  nadwozie specjalistyczne
płytki kątowe
temperament
rekreacja fizyczna
stłuszczenie wątroby
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.