? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest próg rentowności?

Pojęcie progu rentowności i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja progu rentowności napisana w sposób zrozumiały.

próg rentowności - koszty nie zawsze są samodzielnym kryterium podejmowania decyzji. W procesie decyzyjnym poniesione koszty należy czysto łączyć z uzyskiwanymi przychodami. Porównanie przychodów i kosztów jest podstawą decyzyjną do planowania osiągnięcia zysku.

W procesie zarządzania przedsiębiorstwem szczególnie ważne jest dojście do takiej sytuacji, kiedy sprzedaż zacznie przynosić zysk. Jak wiadomo nie każda sprzedaż przynosi automatycznie zysk, spowodowane to jest tym, że koszty są kategorią pierwotną do przychodów. Sprzedaż wyrobów do określonej wysokości nie przynosi zysku, pokrywa wcześniej poniesione koszty.

Po przekroczeniu pewnej wielkości sprzedaży możliwe jest osiągnięcie zysku. Dlatego też z punktu istnienia i rozwoju przedsiębiorstwa ważne jest wyznaczenie minimalnej wielkości produkcji, której sprzedaż pozwoli zrównoważyć poniesione koszty.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  lek
konfekcja
naczynia krwionośne
samorząd terytorialny
gmach
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.