? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest prawdopodobieństwo?

Pojęcie prawdopodobieństwa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja prawdopodobieństwa napisana w sposób zrozumiały.

prawdopodobieństwo - w języku codziennym pojęcie to, które określa stosunek naszych oczekiwań wobec czegoś lub kogoś do ich rezultatu, którego, z różnych czynników, nie znamy.

Nigdy nie znamy wyniku prawdopodobieństwa, możemy jedynie zakładać, ile ono osiągnie. Wynik prawdopodobieństwa jest niezależny od tego, czy dane zdarzenie miało miejsce w przeszłości, czy się dopiero wydarzy. W matematyce mianem A określa się zdarzenie, mianem Omega liczbę wpływających czynników, stąd został wyprowadzony wzór :
P(A)=|A|/|Omega|

Jeśli ma nastąpić jakieś zdarzenie, może ono przyjąć kilka rezultatów. Prawdopodobieństwo doskonale tłumaczy się na przykładzie rzutu kostką, gdzie za możliwe wydarzenia przyjmuje się wypadniętą liczbę oczek, jeżeli jest ona większa od 1, to nasze prawdopodobieństwo jest większe w tym zdarzeniu, niż, gdy liczba oczek będzie równa 1. Jeżeli chodzi o podanie dokładnej definicji tego pojęcia, jest to niemożliwe, ponieważ prawdopodobieństwo nie jest zawsze tak samo prawdopodobne, dlatego że za każdym razem zmieniają się czynniki oraz ich ilość. Żadne zdarzenie nie może być identycznie powtórzone, chociażby dlatego, że panuje inne miejsce lub czas tego zdarzenia.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  tłum
religia
miłość
jęczmień choroba
AIDS
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.