? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest powieść?

Pojęcie powieści i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja powieści napisana w sposób zrozumiały.

powieść - jest jednym z trzech gatunków literackich z jakimi mamy do czynienia. Powieść jest chyba najbardziej popularna wśród wszystkich rodzajów utworów literackich. Popularność powieści możemy obserwować od wielu lat, praktycznie od momentu kiedy powieść powstała rzesza fanów tego gatunku literackiego rośnie z roku na rok.

W historii powieściopisarstwa była setki wybitnych autorów, których dzieła zmieniły nasze życie i podejście do niego. Istnieje wiele podgatunków powieści. W dzisiejszych czasach coraz więcej autorów specjalizuje się w tak zwanej powieści o tematyce fantastycznej. Jest to spowodowane głównie tym, że dzisiejszy świat coraz to prężniej się rozwija a co za tym idzie twórcy tego typu literatury mogą popuścić swoje wodze fantazji całkowicie samopas.

Największym problemem z jakim się borykają ówcześni pisarze powieści jest nadmiar ich na rynku. Dzisiaj żeby powieść przyniosła odpowiednie zyski i uznanie musi być wyśmienita i niejednokrotnie kontrowersyjna. Jednak najpoważniejszym problemem z jakim się w dzisiejszych czasach spotykamy jest niechęć ludzi do czytania. Jest to proces bardzo przerażający i niestety coraz mocniej się on pogłębia.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  rytuał
ftyzjopulmonologia
bezpieczeństwo
konflikt
łuszczyca
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.