? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest powierzchnia użytkowa?

Pojęcie powierzchnii użytkowej i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja powierzchnii użytkowej napisana w sposób zrozumiały.

powierzchnia użytkowa - stanowi suma powierzchni wszystkich pomieszczeń w mieszkaniu , budynku, w którym znajduje się tylko jedno mieszkanie. Dodaje się do siebie : pokój, kuchnię, spiżarnię, przedpokój, hol, korytarz, łazienkę, ubikację, ganek, a także inne pomieszczenia służące potrzebom mieszkalnym lub gospodarczym, np. pomieszczenia rekreacyjne.

Aby prawidłowo obliczyć powierzchnię użytkową należy mierzyć ją zgodnie z zalecanymi kryteriami jednej z norm notarialnych, a dostępne są dwie normy. „Powierzchnia budynków. Podział, określanie i zasady obmiaru PN-70/B-02365 i \'Właściwości użytkowe w budownictwie. Określanie i obliczanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych.\' PN-ISO 9836:1997. Ta częściej wybierana mówi, iż powierzchnią użytkową jest suma kondygnacji netto, odpowiadająca celom i przeznaczeniu danej budowli.

Należy jednak pamiętać, iż w żadnej z tych ustaw, nie jest jasno określone pojęcie powierzchni użytkowej. Wszystko zależy, więc od ustawy, która to reguluje i tego, która norma jest obecnie najczęściej stosowana.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  polityka lokalna
planowanie
importer
szkarlatyna
kodeks
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.