? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest postępowanie karne?

Pojęcie postępowania karnego i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja postępowania karnego napisana w sposób zrozumiały.

postępowanie karne - jest to zbiór wszystkich procedur i praw z jakimi mamy do czynienia podczas realizacji prawa karnego materialnego. Większości ludzi postępowanie karne kojarzy się z czymś niedobrym i nigdy nie chcieliby w tym uczestniczyć. Jednak należy zauważyć, że gdyby nie ono wiele spraw po dziś dzień nie zostałoby rozwiązanych.

Takie postępowanie karne może wytoczyć prokuratura względem każdego z nas. Oczywiście, jeżeli nic nie mamy na sumieniu to nie musi się obawiać takiej sytuacji. Jednak, jeżeli wiemy, że jesteśmy winni jakiegoś przestępstwa to powinniśmy się sami dobrowolnie zgłosić na policje, gdyż w przeciwnym razie nigdy nie zaznamy spokoju sumienia.

Te wszystkie normy jasno określają prace sądowniczą. Dotyczy to zarówno oskarżonych jak i prokuratora czy sędziego najwyższego. Jest to bardzo ważne, gdyż w przeciwnym razie w sądownictwie panowałaby samowolka. A to z kolei wprowadziłoby niepotrzebny nieład i popłoch. Wszystko to jest podparte odpowiednimi przepisami i ustawami, które spisane są kodeksach prawnych. Określają one jasno jak powinniśmy postępować w konkretnych sytuacjach. To właśnie według nich powinni postępować wszyscy prawnicy i adwokaci.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  kobieta
bulimia
efektywność pracy
sen
strategia
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.