? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest podróżowanie promami?

Pojęcie podróżowania promami i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja podróżowania promami napisana w sposób zrozumiały.

podróżowanie promami - Promy morskie przystosowane są do przewożenia pasażerów oraz wszelkiego rodzaju pojazdów, z pociągami włącznie. Z uwagi na specyfikę podróży promami, pokłady dla pasażerów przystosowane są do różnego standardu podróżowania. Na promie można korzystać z kabin lub siedzeń lotniczych miejsca te są rezerwowane, bądź można wykupić bilet upoważniający do podróży bez prawa do zarezerwowanego miejsca. Podróżny taki korzysta z miejsc w salach kinowych, barach lub ławek na pokładzie. Kabiny różnią się wielkością (dwu, trzy- lub czteroosobowe) i usytuowaniem. Standard kabin oraz cena uzależnione są od pokładu, na którym znajduje się kabina, im pokład wyższy tym cena wyższa, oraz od tego czy kabina usytuowana jest po zewnętrznej stronie promu, czy po wewnętrznej. Kabiny usytuowane po zewnętrznej stronie posiadają okna /(tzw. Bulaje), natomiast kabiny wewnętrzne są tylko sztucznie oświetlone. Zabronione jest przebywanie w samochodach lub przyczepach kempingowych oraz na pokładzie towarowym przeznaczonym dla pojazdów.

Cena biletu uzależniona jest od standardu podróży, najdroższe są miejsca w kabinach zewnętrznych na górnym pokładzie. Pasażer podróżujący z pojazdem ponosi dodatkowe opłaty uzależnione od rodzaju i wielkości pojazdu.

Cena dodatkowo uzależniona jest od terminu podróży. Większość linii promowych różnicuje ceny na sezonowe i posezonowe.

Należy pamiętać, że cena biletu zakupionego w dwie strony jest ni msza niż cena dwóch biletów w jedna stronę.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  promocja
sekurytyzacja
zdrowie
PTTK
wierzytelność
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.