? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są płytki wzorcowe?

Pojęcie pztek wyorcowzch i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja pztek wyorcowzch napisana w sposób zrozumiały.

płytki wzorcowe - w budowie maszyn jako wzorce długości ,są to prostopadłościany o znormalizowanych wym. Są one wykonywane ze stali stopowej narzędziowej hartowanej do twardości nie mniejszej niż 62HRC dwie przeciwległe pow.prostopadłościanu o zwierciadlanym odbiciu m1 i m2 są powierzchniami mierniczymi N jest wymiarem nominalnym (znamionowym) płytki ,w trakcie pomiarów płytki układa się w zestawy wymiarowe zwane stosami , są 3 rozmiary płytek:mały(47 el),średni(76 el),duży( 103 elementy).Wymiary nomin. płytek z kompletu są tak dobrane aby można było złożyć w określonym zakresie każdy wymiar o stopniowaniu co najmniej 0.005 mm , można również wykorzystać zestawy płytek uzupełniających :komplet mikronowy(o stopniowaniu co0.001 mm),setkowy(0.01 mm),uzupełniające(ponad 0.01 mm)Graniczne dopuszczalne odchyłki wymiaru środkowego płytek w I klasie dokładności przy wymiarze do 10 mm wynoszą -+0,25μm do 100 mm -+0,6μm.Płytki są przechowywane w drewnianych pudełkach ,używa się ich do mierzenia sprawdzianów , do dokładnego mierzenia nastawów przyrządów mierniczych oraz w specjalnych metodach pomiarowych (pomiar stożków ,pochyleń,kata) przed przystąpieniem do składania zestawu ustala się zakres za pomocą jednej z metod bezpośrednich a następnie tworzy się zestawy pomiarowe tak aby zestaw składał się możliwie najmniejszej ilości płytek Przykładowe tworzenie zestawu o grubości 36,725 pierwsza płytka 1,005 druga 1,22 trzecia 4,05 czwarta 30 mm=36,725 mm. Powierzchnie płytek muszą być odtłuszczone i wyciągamy je pęsetą lub przez materiał nie rękami , zestawy płytek powinny być użytkowane możliwie krótka aby uniknąć ich korozji, układamy je najpierw duże potem małe na koniec średnie.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  sperma
wata szklana
podaż turystyczna
urbanizacja
diagnoza
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.