? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest pedagogika społeczna?

Pojęcie pedagogiki społecznej i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja pedagogiki społecznej napisana w sposób zrozumiały.

pedagogika społeczna - to jeden z działów pedagogiki. Zajmuje się ona problematyką dotyczącą środowiskowych uwarunkowań procesu wychowawczo-opiekuńczego. Jej zadaniem jest również zajmowanie się badaniem rozwoju na kolejnych etapach życia.

Głównym zadaniem pedagogiki społecznej jest skupienie się na tych środkach wychowawczych, które najbardziej oddziaływują na wychowanków. Chodzi tutaj o środki, które warunkują rozwój młodego człowieka. Takie środki decydują o rezultatach działalności wychowawczej. Nauka ta zajmuje się zatem badaniem oraz analizowaniem rodzajów potrzeb wychowawczych. Na każdym z etapów życia wychowanka są one bowiem zupełnie inne. Jednak w szczególności ten rodzaj nauki odnosi się do środowiska wychowawczego, a także do całej społecznej sytuacji wychowanka.

Nauka ta miała początek w tym, iż zauważono wpływ na los człowieka od strony środowiska społecznego. Okazało się, że to wręcz środowisko niekiedy determinuje los człowieka. W związku z tym zaczęto badać, w jaki dokładnie sposób kultura określa pewne modele wychowania i społecznego bycia człowieka.

Każdy z nas powinien wiedzieć, że zadaniem pedagogiki społecznej jest zbierać wiedzę dotyczącą całej rzeczywistości wychowawczej i badać jej wpływ na rozwój jednostki oraz kształtowanie się jego osobowości.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  perspektywa ewolucyjna
epidemia
pedagogika społeczna
postanowienie nieistotne
region turystyczny
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.