? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest państwo?

Pojęcie państwa i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja państwa napisana w sposób zrozumiały.

państwo - jest to organizacja społeczna, która organizuje i sprawuje kontrolę nad pracą grup społecznych, określa politykę, suwerenność i terytorialność danego społeczeństwa. Innymi słowy jest to organizacja, wyposażona we władzę wewnętrzną i zewnętrzną, która zapewnia ład i porządek osiedlonej na terytorium państwa społeczności. W Polsce jest to władza : ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza.

Cechami świadczącymi o strukturze państwa są: stała ludność, suwerenna władza, określone terytorium, zwykle oddzielone granicami od innych państw, chęć współpracy z innymi państwami, zawarcie umowy międzynarodowej. Aby państwo zostało uznane za taką, a nie inna jednostkę, musi ono zostać ogłoszone przez podmiot państw międzynarodowych, najczęściej przez podpisanie umowy bilateralnej. Uznanie państwa za państwo jest jednoznaczne i nieodwracalne, choć w praktyce wyglądać może to inaczej, np. podczas wojny, gdy terytorium jednego państwa zostanie zagarnięte przez drugie i straci wówczas swą suwerenność. Na państwo składają się cztery elementy rządów: pierwszy to forma rządów, drugi-suwerenność, trzeci- ustrój terytorialny, czwarty zaś reżim polityczny.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  agroturystyka
demokracja
leczenie
kultura osobista
struktura społeczna
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.