? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest pamięć?

Pojęcie pamięci i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja pamięci napisana w sposób zrozumiały.

pamięć - jest to możliwość rejestrowania, zapamiętywania i ponownego odtwarzania wrażeń lub skojarzeń zmysłowych, psychologicznych, czy faktów. Pamięcią obdarzeni są ludzie, niektóre gatunki zwierząt, a także urządzenia komputerowe. W wskazanych przeze mnie przykładach, proces zapamiętywania jest całkowicie różny i ma odmienne podłoże fizyczne.

Pamięć ludzka polega na zapamiętywaniu nie tylko wrażeń zmysłowych i naocznych, ale, również obrazu własnej świadomości. Natomiast pamięć zwierząt opiera się na zapamiętywaniu na najniższym poziomie poprzez zachodzące reakcje chemiczne w neuronach. Mają one zdolność do zarejestrowania prostych skojarzeń, ale bez wyciągnięcia logicznych wniosków, z zaistniałych sytuacji. Badania prowadzone nad pamięcią ludzką to psychologia kognitywna, natomiast nad pamięcią zwierząt, etologia.

Pamięć komputerową bada dziedzina nauki- informatyka. Zaletą tej pamięci jest niezwykła i największą trwałość, a także zdolność szybkiego przetwarzania jej. Pamięć komputerowa ma całkowicie odmienny charakter niż u żywych organizmów i opiera się na cyfrach, a fizycznymi jej odpowiednikami są napięcia energetyczne w tranzystorach i polach magnetycznych.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  ołtarz
działalność operacyjna
demokracja
benchmarking
PTS
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.