? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są ostrogi piętowe?

Pojęcie ostróg piętowych i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja ostróg piętowych napisana w sposób zrozumiały.

ostrogi piętowe - narośl kostna. Pojawia się na kości piętowej. Jest to dolegliwość, która powoduje znaczny ból w trakcie chodzenia oraz stania. Niestety, w przeciwieństwie do innych schorzeń, które dotykają nasze stopy, tego schorzenia nie zauważy się gołym okiem. Wykryć je można dopiero po wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego.

Wszystkie dolegliwości, które związane są z wystąpieniem ostrogi piętowej, rozpoczynają się od bólu pięty. Ból pojawia się w trakcie chodzenia, lub jeśli za długo stoimy. Jak powstaje ostroga piętowa? Powstaje ona w wyniku stanu zapalnego o przewlekłym charakterze. Pojawia się w miejscu, gdzie kość pięty połączona jest z rozcięgnem piętowym. Stan zapalny pojawia się wówczas, gdy przeciążone zostaną więzadła. Jeśli stan zapalny trwa długo, to w jego miejscu pojawia się narośl kostna- stąd też nazwa ostroga.

Najczęściej dolegliwość ta dopada biegaczy oraz tenisistów. Może pojawić się również u osób, które chodzą w bardzo niewygodnych butach, lub tez nadmiernie przeciążają swoje nogi. Oczywiście może się również pojawić na skutek jakiegoś urazu. Pierwszym elementem leczenia jest zlokalizowanie miejsca bólu (i tu właśnie konieczne jest prześwietlenie). W późniejszym etapie stosuje się leczenie zachowawcze- odciążamy stopę. Można to zrobić za pomocą odpowiednich wkładek do butów, które mają specjalny otwór w miejscu, gdzie znajduje się narośl. Jeśli to nie pomaga, to można zastosować zabiegi fizykoterapii. Można również stosować leczenie o charakterze przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym- zwykłe tabletki przeciwbólowe również mogą pomóc. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, bowiem leczenie to wymaga czasu i dużo odpoczywać, by nie obciążać chorej nogi.

W najgorszy przypadku, jeśli dolegliwość jest bardzo poważna, pomóc może operacja. Za jej pomocą można usunąć niewygodną narośl. W sumie operacja to za dużo powiedziane- to raczej zabieg, który wykonuje się przy znieczuleniu. Później wprawdzie trzeba ok. trzech miesięcy poruszać się w towarzystwie kul, to jednak zabieg ten nie stanowi żadnego zagrożenia dla pacjenta. Taki zabieg to jednak ostateczność. Zawsze lepiej jest nie bagatelizować pierwszych objawów tego schorzenia. Odpowiednia interwencja lekarska, przeprowadzona w odpowiednim czasie, może sprawić, że pozbędziemy się dolegliwości w bardzo szybkim tempie. A im szybciej- tym lepiej.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  tezauryzacja
obrót towarowy
prawa obywatelskie
działalność finansowa
finanse publiczne
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.