? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest odpowiedzialność?

Pojęcie odpowiedzialności i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja odpowiedzialności napisana w sposób zrozumiały.

odpowiedzialność - możemy rozumieć w różny sposób, chociaż tak naprawdę będzie dotyczyć tego samego. Moralna zakłada dobrowolne przyjęcie na siebie ogólnie panujących norm, połączone z satysfakcją z tytułu ich przestrzegania oraz frustracją, wieńczącą momenty, w których nie udało nam się im sprostać.

Moralność to ocenianie czynów i działań na podstawie emocjonalnych pobudek, a nie efektów czy narzędzi. Jest ona powszechnie uznawanym dowodem, potwierdzającym dojrzałość jednostki, gotowej wziąć na siebie wszelkie ewentualne konsekwencje swoich zachowań, oraz przede wszystkim zdolnej przewidzieć jej prawdopodobne skutki zanim jeszcze zostanie wprowadzona w życie. Odpowiedzialność czasem zakłada dochowanie rekompensaty za dokonane komuś krzywdy i poniesienie konsekwencji za swoje błędy.

Człowiek z każdą chwilą uczy się, dowiaduje czegoś więcej, zaczyna rozumieć pewne sprawy i jeśli potrafi je odpowiednio ustabilizować, z każdym kolejnym rokiem swojego życia staje się bardziej odpowiedzialny. Oczywiście tak nie jest zawsze, w zakresie ludzkiej emocjonalności nie możemy liczyć na istnienie żadnych reguł, choć można sobie pozwolić na wyznaczanie orientacyjnych granic. Dlatego wprowadzono odpowiedzialność karną.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  stwardnienie rozsiane
software
trafostacja
deprecjacja pieniądza
podaż
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.