? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest ocieplenie budynków?

Pojęcie ocieplenia budynków i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja ocieplenia budynków napisana w sposób zrozumiały.

ocieplenie budynków - Nikomu nie trzeba powtarzać tego, że budując nowy budynek należy zadbać o odpowiednie jego ocieplenie. W przeciwnym razie na własne życzenie narazimy się na to, że będziemy wydawać horrendalne sumy na ogrzewanie, a nasze pieniądze będą dosłownie „wyciekać” przez źle zabezpieczone ściany, dachy czy okna. Nie trudno się zatem dziwić, że w przypadku nowych budynków ocieplanie to już praktycznie standard, ale i w istniejących już konstrukcjach coraz częściej wprowadza się modyfikacje, które pomagają zatrzymać ciepło wewnątrz budynku i przyczynić się w ten sposób do oszczędności jego użytkowników.

Wśród najpopularniejszych materiałów, które można wykorzystywać do ocieplenia budynków, najczęściej wykorzystuje się materiały takie jak styropian czy wełna mineralna. Należy pamiętać, że nie wszystkie materiały nadają się doskonale do tego samego celu. I tak na przykład styropian zdecydowanie lepiej nadaje się do ocieplania ścian zewnętrznych. Z kolei wełna mineralna dużo lepiej sprawdza się w przypadku ocieplania dachów.

W naszym kraju zasadniczo ocieplenie budynków wykonuje się na zewnątrz. W ten sposób jest bowiem najłatwiej pokryć całą powierzchnię i pokryć te miejsca, które sprawiają, że najwięcej ciepła ucieka z naszego budynku.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  podaż
system logistyczny
ospa wietrzna
owodnia
prawo nadregeneracji
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.