? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest obława?

Pojęcie obławy i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja obławy napisana w sposób zrozumiały.

obława - jest to termin używany głównie przez ludzi związanych z łowiectwem. Najczęściej jest ona kojarzona z polowaniem na zwierzynę przy pomocy nagonki. Obława pozwala zacieśnić krąg, w którym znajduje się dane zwierze, na które organizowane jest polowanie. Jest to metoda łowiecka znana już bardzo długo. Praktycznie na prehistoryczni ludzie wiedzieli, że w ten sposób będą mieli większe szanse upolować takie zwierze. Jak wiadomo potrzeba jest matką wynalazków. W tym przypadku także, bo to właśnie głód spowodował wytężenie się umysłu, co zaowocowało tą jakże skuteczną metodą polowania.

Dodatkowo zwrot obława jest także używany przez policję lub wojsko. W tym przypadku polega to na jak najszybszym złapaniu danego przestępcy. Samo działanie obławy jest bardzo zbliżone do polowania na zwierzynę. Tylko w tym przypadku stosuje się inne metody i środki by osiągnąć sukces. Polega to głównie na mobilizacji sporej ilości funkcjonariuszy, a także na blokowaniu wszelkich dostępnych dróg przejazdowych. W ten sposób policja na całym świecie zatrzymała już bardzo dużo przestępców, sprawiając, że czujemy się dość bezpieczni w miejscu naszego zamieszkania. Niestety niekiedy nie przynosi ona odpowiedniego efektu i dany złoczyńca ucieka.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  dystrybucja
klatka piersiowa
pandemia
ozon
adres ip
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.