? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są nudności?

Pojęcie nudności i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja nudności napisana w sposób zrozumiały.

nudności - to zarówno objaw różnorodnych chorób jak i schorzenie samo w sobie. To bardzo nieprzyjemne uczucie, które zlokalizowane jest mniej więcej w okolicy żołądka. Zwykle nudności nie występują same, ale towarzyszą im jeszcze inne objawy.

Nudnościom najczęściej towarzyszy brak apetytu oraz zmęczenie. Człowiek bardzo się poci, a do tego dochodzi jeszcze odruch wymiotny, który sprawia, że chory nie może przyjmować żadnych posiłków, ponieważ są one od razu zwracane. Same wymioty polegają na tym, że cała treść żołądkowa zostaje wyrzucona na zewnątrz. Dzieje się tak na skutek skurczów żołądka oraz mięśni brzucha.

Co ciekawe, same nudności są nieprzyjemne, ale jeśli chory zwróci już treść żołądka, to nagle pojawia się ulga. Dzieje się tak dlatego, że nudności są stanem podrażnienia. Jeśli zwrócimy to co nas podrażnia (czasami bowiem wymioty są jednorazowe) to dolegliwość może całkowicie ustąpić. Niestety nie jest tak w każdym przypadku, a czasami dolegliwości nie chcą zniknąć nawet po wielu próbach.

Nudności spowodowane są podrażnieniem nerwu błędnego, który odpowiada za przekazywane do mózgu informacje na temat żołądka oraz jelit. Mogą mieć naprawdę różnorodne przyczyny, począwszy od bardzo prozaicznych takich jak nerwowość, strach, czy choroba lokomocyjna, poprzez różnorodne zatrucia (leki, alkohol), choroby, ciążę czy urazy.

Nudności nie są zasadniczo groźne dla organizmu. Jeśli jednak małe dzieci wymiotują, to należy pilnować, by treść ich żołądka wydostawała się na zewnątrz, a nie przypadkiem do krtani czy płuc, bowiem może wówczas dojść do zapalenia płuc. W ich wyniku może dojść do odwodnienia organizmu, zwłaszcza wówczas, gdy nudnościom i wymiotom towarzyszy także biegunka. By zapobiegać nudnościom, należy znać ich przyczynę. Jeśli się ją wyeliminuje- dolegliwości powinny ustąpić. Zależy to jednak tak naprawdę od samej przyczyny,

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  mierzenie
hemoroidy
recenzja
EBITDA
eksporter
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.