? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to są negocjacje?

Pojęcie negocjacji i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja negocjacji napisana w sposób zrozumiały.

negocjacje - są dwu lub kilkustronnym sposobem porozumiewania się, mającym doprowadzić do jakiegoś wspólnego wniosku, umożliwiającego zgodne dojście do konsensusu i podjęcie decyzji, dotyczących dalszych działań. Dzięki negocjacjom zyskujemy możliwość sprecyzowania, przedyskutowania oraz rozwiązania konfliktu, poprzez odnalezienie \"złotego środka\", który zadowoli obie strony, a jednocześnie skłoni je do chęci zdecydowania się na konieczne ustępstwa.

Możemy mieć do czynienia z różnymi stylami negocjacji, niektóre z nich będą nastawione na szybkie osiąganie celów, inne postawią sobie za priorytet jak najszybsze zrealizowanie interesu. Innym sposobem na rozróżnienie ich jest podejście do samego fizycznego typu negocjacji - czy są przeprowadzane dokładnie według ustalonych godzin, czy polegają na nieco bardziej nonszalanckim podejściu do problemu. Mogą być pełne emocji, ekspresji, ale też powściągliwe, spokojne, będące okazją do wysłuchania i poznania zdania innej strony. Aby negocjacje przyniosły pożądany skutek należy poprzedzić je dokładną analizą problemu i możliwości, wyborem priorytetów i przede wszystkim przekonanie drugiej strony do chęci udziału w dyskusji w taki sposób, by możliwe było ich pozytywne zakończenie.

 

     
Najnowsze pojęcia
  ból ucha
furunkuł
białaczka
biegunka
astma atopowa
 

 

     
Losowe pojęcia
  tezauryzacja
baśń
kości
źródło
opryszczka narządów płciowych
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.