? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest morał?

Pojęcie morału i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja morału napisana w sposób zrozumiały.

morał - jest to pewna uwaga niosąca ze sobą pouczające przesłanie. Często tłumaczy on symboliczne znaczenie wydarzeń zawartych w dziele. Zadaniem morału jest przede wszystkim nauczanie a także nakłanianie do pewnych odpowiednich zachowań. Morały najczęściej widoczne są w bajkach czy różnego rodzaju przypowieściach. Czasem zdarza się że morał ukryty, i czytelnik sam musi zrozumieć jego sens oraz prawidłowe przesłanie.

Morał występuje zazwyczaj w części końcowej bajki czy przypowieści jednak często wydarzenia w nich zawarte stanowią tło dla nauki umoralniającej. Zadaniem morału jest również ukazywanie a dzięki temu ułatwienie w odróżnieniu tego co jest dobre a czego w żadnym przypadku robić się nie powinno.

Morały zawarte w bajkach mają szczególnie dobry wpływ na dzieci, gdyż te od najmłodszych lat mają wzgląd na odpowiednie normy zachowania. Morał ma zazwyczaj formę niedługiego zakazu, do którego przestrzegania autor zachęca czytelnika. Istnieje wiele bajek, w których zawarte są pouczenia. W ich gronie znajdują się np. bajki Krasickiego, Brzechwy czy wielu innych którzy swoimi dziełami pragną nie tylko zabawiać lecz także nauczać.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  software
ustawa
elity polityczne
ubezpieczenie
lasy tropikalne
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.