? Co to jest? - Słownik internetowy

Słownik internetowy
pojęcia, definicje, terminy...

Wyszukaj hasłoSpis alfabetyczny wszystkich pojęć

Dodaj stronę do ulubionych


 

 
Słownik internetowy
 
   

Co to jest młodzież?

Pojęcie młodzieży i dokładne informacje wyjaśniające ten termin. Definicja młodzieży napisana w sposób zrozumiały.

młodzież - pojęcie to stanowi określenie tej grupy społeczeństwa, która osiągnęła wiek dojrzewania, lecz wciąż znajduje się pod opieką rodziców bądź opiekunów. Wiek ten charakteryzuje się kluczowymi dla dalszych etapów cechami, które pozwalają na ewolucję charakteru młodego człowieka i poszukiwanie własnej drogi poglądów, zachowań. Jest to także okres buntu i potrzeby wyrażenia skrajnego czasami nonkonformizmu, objawiającego się chęcią przynależności do jakiejś subkultury, organizacji, udzielania się na forum publicznym ze swoimi poglądami.

W ujęciu psychologii definicja młodzieży zamyka się w okresie dorastania. Ze względu na rozrzut wiekowy tego okresu przyjmuje się ludzi w wieku 11-19 lat jako młodzież. Początkiem tej granicy są zmiany anatomiczno-fizjologiczne, zachodzące w organizmie młodego człowieka (faza pokwitania albo pubertalna), a końcem – osiągnięcie zdolności do dawania życia. Innym aspektem dojrzewania jest faza związana ze sferą psychiczną, czyli obserwowanie samego siebie w różnych sytuacjach i kreowanie własnej osoby i tożsamości.

Tak więc młodzisz stanowi pewną grupę społeczną, której ze względu na stopień rozwoju nie można nazwać ani dziećmi, ani dorosłymi osobami.

 

     
Najnowsze pojęcia
  anoreksja
biegunka
astma atopowa
białaczka
furunkuł
 

 

     
Losowe pojęcia
  moc
tezauryzacja
deprecjacja pieniądza
marketing
opryszczka
 

 

 

 

 
 

informacje

   

informacje o słowniku
współpraca i kontakt

 
   

Copyright © cotojest.info 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.

   
reklama  
     
   

Internetowy słownik w którym możesz znaleźć terminy, zagadnienia oraz definicje i pojęcia wyjaśnione w przystępny i jasny sposób.